Frederique Constant

 

 

 

 

 

Frédérique Constant günümüzün önde gelen İsviçre saat üreticileri arasında yer alan bir markadır. Özel bir aile şirketi olan firma, bu saygın konumunu 1991 yılındaki ilk ürün lansmanından bugüne iyi planlamış ve uygulanmış büyüme stratejileri sayesinde başarıyla elde etmiştir.

Frédérique Constant, Peter Stas ve eşi bayan Aletta tarafından bugün “erişilebilir lüks” olarak tanımlanan kategoride saatler üretmeyi hedef alarak 1988 yılında Cenevre’de kuruldu. Uygun fiyatlara üstün kalitede saatler sunan Frédérique Constant, her geçen yıl, İsviçre saatçilik sektöründe daha da önemli bir oyuncu haline geldi. Kurucular Peter ve Aletta Stas’ın saatçilik üzerine ihtisas yapmamış olmalarına rağmen ticari geçmişleri, saat yapımı ile tasarım alanlarındaki yetenekleri ile birleşince, şirketleri sürekli rekabet içinde olan bu sektörde büyük başarılara imza attı.

Frédérique Constant’ın, Cenevre Plan-les-Ouates’da bulunan ultra modern fabrikası, Yeni Bina 2019'da Hizmete Açıldı. Yeni Kampüs = 6200 m2  4 Kat. Yıllık üretim Maksimum Kapasitesi = 350K’dır.

 

Tüm Frédérique Constant saatler, yüksek kalitesi, tasarım ve üretimdeki farklılık ile hassaslığı ile tanımlanır. Her bir saat el emeği ile bir araya getirilir ve maksimum kaliteyi sağlayabilmek için son teknoloji cihazlarla sıkı kontrollerden geçirilir. 2004 yılından beri Frédérique Constant İsviçre’nin az sayıdaki gerçek ‘kalibre üreticilerinden’ biri olarak nitelendirilmektedir. Üç yıl süren yapım aşamasının sonucunda ortaya çıkan ilk in-house üretimli kalibre olan ‘Heart Beat Manufacture’ modeli, denge çarkını bakıldığında kolaylıkla görülebilmesi için kadrana daha da yakınlaştırdı ve markanın ikonik (ve oldukça taklit edilen) ‘Heart Beat’ penceresi özelliğini vurgulamış oldu.

Şirketin ‘Live your Passion’ sloganı Peter ve Aletta’nın hayattaki gerçek bakış açılarını ortaya koymaktadır. Bu felsefe, dünyaca ünlü aktris Eva Longoria tarafından kurulan vakfa verdikleri destek ile Pekin’den Paris’e Motor Yarışları gibi saygın etkinliklerin sponsorlukları aracılığı ile saat severlere yansıtılmaya çalışılmaktadır.
 


 

1976 yılından beri 44 yıllık tecrübesi ile günümüz saat sektöründe mağazacılık yapan ÖZGÜR SAAT, kaliteli hizmet anlayışı,yenilikçi ve müşterilerine verdiği güvenle perakende sektöründe faaliyet gösteren ve bu işi özveriyle yapan bir firmadır . Cevahir AVM ÖZGÜR SAAT, Nautilus AVM ÖZGÜR SAAT ve geçen yıl Metropol İstanbul AVM ENGİN SAAT Mağazalarımızda hizmetinizdeyiz. %100 orjinal ürünlerimiz ve teknik servis desteğimiz ile siz değerli müşterilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.

Uzun yıllardır kurumsal firmalarla çalışmalarımız devam etmekte saat ve kalem dünya markalarını kurumsal müşterilerimize sunmaktayız. Baskı, zamanında teslimat,kurumsal müşterilerimizin memnuniyeti ve satış sonrası servis desteği en önemli ilkemiz.
 
Satışını yaptığımız markalar - ( Mont Blanc, Breitling, Tag Heuer, F.Constant, S.T Dupont, Longines, Rado, Oris, Hamilton, Tissot, Claude Bernard, Calvin Klein, Gucci, Emporio Armani, Raymond Weil, Lacoste, Wainer, Gant, Fossil, Casio, Guess Collection, Guess, Skagen, Reebok, Seiko, Momentus, Vialux, Victorinox, Meistersinger, Alpina, Mondaine, Citizen, Michel Herbelin, Quantum, Diesel, Police ve Maurice Lacroix.
 
Kurumsal hizmet verdiğimiz ve vermeye devam ettiğimiz müşterilerimiz - ( Türkiye iş Bankası, iş Yatırım, Anadolu Sigorta, Anadolu Emeklilik, Garanti Emeklilik, Ziraat Bankası, Anadolu Bank, Opet, Koç Finans, Siemens, Bilfen Eğitim Kurumları, Saint Joseph Eğitim Kurumları, Glaxo İlaç, Lily İlaç, Merck İlaç ve Mustafa Nevzat.